Z okrskové soutěže jsme přivezli dva bronzy a rozbitou mašinu

Letošní ročník prvního kola v požárním sportu se uskutečnil v sobotu 7. června 2014 na Kořenci. Podle předchozí domluvy se soutěžilo pouze v požárním útoku, a to v kategoriích Muži, Muži nad 35 let a Ženy. Použity byly nástřikové terče, které neodpouští žádnou chybu (např. nedotažení hadic) a celkově prodlužují dosažené časy.

Muži soutěžili na dvě kola, počítal se lepší čas. Letos všechny sbory nasadili do soutěže po jednom družstvu. Podle očekávání vyhrál favorit soutěže Okrouhlá s časem 31.33 sekund, druhá skončila Žďárná. Naše družstvo konečně prolomilo prokletí bramborových medailí z předchozím let a s časem 49.03 vybojovalo bronz. Na třetím až pátém místě ale bylo velmi těsno, rozdíly byly v desetinách sekundy, jak dokládají podrobné výsledky.

 

 

Kategorie Muži nad 35 let měla letos poměrně silné zastoupení, ve kterém jme opět nechyběli ani my. Útok jsme rozjeli na velmi dobrý čas, možná lepší než v předchozí soutěžní kategorii, ale pak nás zradila mašina. Voda v motoru znamenala konec soutěžního dne pro náš stroj a protože se v této kategorii jelo pouze na jedno kolo, zařadili jsme se s časem 65.53 sekund na poslední páté místo. První skončila Okrouhlá s časem 37.65, za ní pak Žďárná, Kořenec a Velenov, viz podrobné výsledky.

Velmi očekávanou kategorií z našeho pohledu byla soutěž žen,  a to proto, že se jednalo o historicky první soutěž ženského družstva suchovských hasičů. A protože nejsme žádní troškaři, nasadili jsme družstva rovnou dvě. Je ale nutné podotknout, že obě měla ve svém týmu muže – strojníka (což pravidla povolují) a stříkačku zapůjčenou od SDH Velenov (děkujeme). Z celkem pěti družstev dosáhlo naše družstvo A s časem 48.84 sekund na skvělou třetí příčku a hned za nimi skončilo družstvo B s časem 51.29. První místo vybojovaly ženy z Okrouhlé s časem 44.91, viz podrobné výsledky


Fotogalerie

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/112108963957944911990/albumid/6022467572895088465?alt=rss&kind=photo&hl=en_US” ]

Print Friendly, PDF & Email