Historie webu

Červen 2017 – nejlepší web dobrovolných hasičů v ČR

Web při své třetí účasti web zvítězil v soutěži o nejlepší stránky SDH pořádané v rámci Hasičských slavností Litoměřice. Uspěl v konkurenci 50 přihlášených sborů. Záštitu nad soutěží převzal ministr vnitra Milan Chovanec a ceny předával generální ředitel Hasičského záchranného sboru Ing. Drahoslav Ryba. Jako vítězové jsme získali dýchací přístroj PLUTO 300 v nejdražším provedení Fireman a kompozitní tlakovou lahví 6,8l / 30 MPa od společnosti Meva a.s.

Duben 2015 – responzivní design a přechod na WordPress

Nový responzivní design zajišťuje, že se vzhled webových stránek automaticky přizpůsobuje velikosti a vlastnostem displeje. V době chytrých telefonů a dotykových tabletů je tato vlastnost nepostradatelná pro pohodlí a spokojenost uživatelů. Převod obsahu do nového redakčního systému WordPress zahrnoval například předělání všech statických stránek podle pravidel responzivních webů či převod databázových tabulek. Došlo také k pročištění a mírnému přeuspořádání některých informací. 

2015-title
2015-post

Duben 2015 – Zlatý erb Jihomoravského kraje

Web vyhrál krajské kola soutěže Zlatý Erb, která každoročně srovnává stránky přihlášených obcí a měst a vyhlašuje tři nejlepší weby v několika kategoriích. V roce 2015 se soutěžilo i v kategorii Dobrovolných hasičů, kde náš web zvítězil. Účastníci soutěže si ocenění převzali 7. dubna 2015 v sídle Krajského úřadu JMK z rukou hejtmana Michala Haška.

Duben 2013 – odlehčený vzhled

Viditelná proměna vzhledu. Web dostal moderní odlehčený styl, který je méně ponurý, než ten předchozí. Styl využívá nových prvků jazyka HTML5, jako jsou barevné přechody, průhlednost, stíny, nebo oblé rohy. Aby si ale návštěvníci všechny tyto vychytávky vychutnali, museli používat nejnovější verze prohlížečů (a pokud možno ne Explorer ;-). Nicméně i ve starších prohlížečích by se vše mělo zobrazovat správně, pouze bez výše zmíněných ozdůbek. Další viditelnou změnou je práce s obrázky a galeriemi. Fotky byly dosud umístěny přímo na webu a zpracovávány interním kódem. Nově byly všechny fotky přesunuly na externí  úložiště Google Picasa. To je také důvod, proč myl vytvořen profil SDH Suchý na sociální síti Google+. Výhodou tohoto řešení je snazší správa, větší prostor, možnosti nahrávání fotek přímo z mobilu apod. Rovněž zobrazování fotek doznalo změn. Nyní se fotky např. přizpůsobují velikosti displeje.

2013-title

Článek na starém webu

Červen 2010 – pátý nejlepší web dobrovolných hasičů v ČR

Web obhájil páté místo v Litoměřicích (viz červen 2007). Tentokrát měl záštitu a ceny uděloval ministr vnitra Martin Pecina.

Červen 2007 – pátý nejlepší web dobrovolných hasičů v ČR

Web obsadil páté místo v celostátní soutěži o nejlepší stránky dobrovolných hasičů. Tato soutěž je požádána v rámci litoměřických Hasičských slavností. Záštitu nad soutěží převzal ministr vnitra Ivan Langer, z jehož rukou jsme ocenění převzali.

Duben 2007 – přechod na redakční systém PHP-RS

V sobotu 28. 4. 2007 byl zprovozněn nový web SDH Suchý. Vzhled doznal spíše kosmetických změn. Úplně byl ale přepracován základní systém, který je založen na CMS systému PHP-RS. Tento systém přinesl snadnější vkládání informací a obrázků, informování registrovaných čtenářů o novinkách a mnoho dalších užitečných funkcí.

2007-title
2007-post

Duben 2004 – vznik webu

Vznik webových stránek SDH Suchý. V té době jsme patřili mezi velmi omezenou skupinu sborů s vlastní webovou prezentací. První verze stránek byla poměrně jednoduchá a informačně chudá. Přesná grafická podoba se nedochovala, pouze následující neúplné snímky (chybí např. grafické záhlaví) titulní stránky a aktualit ve web archivu z února 2012.

Print Friendly, PDF & Email