Symboly

Znak

znakZnak SDH Suchý je kombinací znaku SH ČMS a obecního znaku. Obecní znak obsahuje Dělený štít nahoře ve stříbrném poli rostoucí modrý lev s červenou zbrojí držící sekeru přirozených barev, dole dvě řady šindelů střídavě zlatých a červených. Obecní znak je umístěn uprostřed růžice ratolestí stříbrné nebo zlatavé barvy. Stejné barvy jsou rovněž skřížené žebříky a sekerka. Znak je používán od roku 2006.

Rukávová nášivka

erbNa uniformách se používá znak SDH Suchý ve variantě se zlatými ratolestmi. Znak je umístěn na modrém erbu s vykrojenými horními rohy. Barva podkladu Royal 13. Pro pracovní stejnokroje lze použít tmavší odstín modré. Erb o velikosti 75 x 85 mm má v horní části zlatavý nápis „SDH Suchý“ a je zlatavě olemován. Nášivky se používají od roku 2006.

Prapor

prapor-studie-bigPrapor byl vytvořen v červnu 2007 ku příležitosti oslav 80. výročí založení SDH Suchý. Přední strana obsahuje uprostřed znak SDH Suchý ve variantě se zlatými ratolestmi, zlaté nápisy „Sbor dobrovolných hasičů Suchý“ a „zal. 1927“ a zlaté ornamenty v rozích. Zadní strana má uprostřed sv. Florána, červený nápis „Bohu ke cti, bližnímu ku pomoci“ a červené ornamenty v rozích. Prapor je po obvodu opatřen zlatými třásněmi. Součástí praporu je také modrá stuha se zlatými třásněmi a zlatými nápisy „80. let SDH Suchý“ a „Za přispění spoluobčanů“.

Print Friendly, PDF & Email