V soutěži zásahových jednotek jsem skončili čtvrtí

V sobotu 14. června 2014 se ve Žďárné uskutečnil sedmý ročník soutěže zásahových jednotek s krkolomným názvem Soutěž hasičské dovednosti s prvky požárního sportu o pohár starosty SDH Žďárná. A naše jednotka se nějaké době opět zapojila.

Protože tyto typy závodů se většinou konají s dopravními automobily, chtěli jsme i my původně vzít do akce našeho Furgona. Naše stříkačka PPS12 sice minulý týden klekla, ale zcela nová olejová vana byla na cestě a tak to vypadalo, že nic nebude bránit našemu záměru. K našemu zděšení ale přišla děravá vana s nedodělanými sváry, která obratem putovala zpět dodavateli a my jsme do Žďárné putovali cisternou Zil.

Soutěž spočívá v plnění deseti různých disciplín na deseti různých stanovištích. Naše účast s cisternou nás trochu hendikepovala. Přece jen byly některé disciplíny rychleji zvládnutelní s lehčím, menším a obratnějším dopravním automobilem (např. zvedání heverem, nebo jízda zručnosti). Ale i tak jsme obsadili poměrně dobré čtvrté místo. První dvě místa obsadila družstva domácích, třetí skončila jednotka ze Svitávky.

Fotogalerie

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/112108963957944911990/albumid/6024844589793683057?alt=rss&kind=photo&hl=en_US” ]

Print Friendly, PDF & Email