Absolvovali jsme kurz nositelů dýchací techniky

V pondělí 25. srpna se konal v Tišnově dvoudenní výcvik pro nositele dýchací techniky. Toto školení je jednou z nutných podmínek pro nošení dýchacích přístrojů (DP). Proto se kurzu zúčastnilo také šest členů JSDH Suchý. Připomínám, že naše jednotka v současné době disponuje dvěma vzduchovými dýchacími přístroji Saturn S5.

Kurz se skládal z teorie i praktického výcviku. Když jsme na konci prvního dne dostali za úkol vydýchat svoje DP, začali jsme po více jak půl hodině lelkování dobrovolně dělat kliky, abychom zvýšili spotřebu vzduchu a zkrátili tak čas potřebný k vydýchání lahví. Druhý den si na nás ale školitelé připravili mnohem náročnější úkoly. Po provedení průzkumu (oběhnutí budovy poklusem, samozřejmě v plné výzbroji včetně DP) jsme na konci temné chodby plné překážek museli nalézt zraněnou osobu, naložit ji na nosítka a dopravit ven. Při takové fyzické zátěži si člověk teprve uvědomí, jak je čas relativní, jak prudce stoupá spotřeba kyslíku při námaze a jak málé množství představuje 1000 litrů stlačeného vzduchu, který si hasič nese na zádech a na kterém závisí jeho život. Výcvik všichni účastníci přežili, stejně tak všichni úspěšně absolvovali závěrečný test.

Následuje pár fotek pro dokreslení. Zbytek naleznete ve fotogalerii.

 

Fotogalerie

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/112108963957944911990/albumid/5861468277620058417?alt=rss&kind=photo&hl=en_US“ ]

Print Friendly, PDF & Email