Proběhl PyroCar 2008

O víkendu proběhl druhý ročník setkání dobrovolných hasičů PyroCar 2008 v Příbyslavi. Stejně jako loni jsme se této akce zúčastnili i my. Přestože PyroCar začal již v pátek, hlavní program a také nejhojnější účast jednotek byla v sobotu 30. srpna.  Také my jsme dorazili Avií A21 na místo až v sobotu před devátou. Stejně jako loni jsme se připojili ke kolegům z Okrouhlé a Benešova, kteří již měli připravené perfektní zázemí včetně vojenského stanu a polní kuchyně.

Pokud bychom chtěli srovnat loňský první ročník s tím letošním, tak nastalo několik důležitých změn. Zlepšila se organizace a informovanost – byla např. k dispozici i obří obrazovka. Kromě techniky dobrovolných jednotek se letošního PyroCaru zúčastnilo velké množství prodejců a výrobců z oblasti požární ochrany. Velmi se vyvedlo počasí, cemuž jistě přispělo i posunutí termínu konání akce. Doprovodný program byl velmi podobný tomu loňskému: ukázky činnosti integrovaného Záchranného sboru ČR, hudba v podobě cimbálové muziky, country kapely i rockové skupiny, hromadné houkání, ohňostroj, vatra atd. Organizátoři naopak letos rezignovali na nedělní spanilou jízdu.

Podle údajů organizátorů se letošního PyroCaru zúčastnilo 284 hasičských automobilů, což je mírný pokles oproti loňsku, a cca 23.000 návštěvníků. Rozhodně bylo na co se koukat. Nezbývá, než se těšit na další ročníky. Ve fotogalerii naleznete další fotky, v sekci Videa->PyroCar 2008 jsou k dispozici i nějaké pohyblivé obrázky z akce.

Fotogalerie

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/112108963957944911990/albumid/5861468910662566497?alt=rss&kind=photo&hl=en_US“ ]

Print Friendly, PDF & Email