Výjezd: Požár kontejneru

Náš první letošní výjezd byl, jak jinak, na požár kontejneru. Z archivu nicméně vyplývá, že od posledního požáru kontejneru uplynul rok (téměř na den přesně), což je na obec Suchý nebývale dlouhá doba. Přesněji řečeno, rok uplynul od posledního požáru, ke kterému vyjížděla naše jednotka. Mnoho menších požárů kontejnerů je ale uhašeno v samotném zárodku svépomocí, tj. bez výjezdu hasičů. Tentokrát oheň zachvátil zcela nový kontejner, který byl vysokým žárem značně poškozen. Následují detaily o zásahu:

Výjezd JSDH Suchý dne 21. března 2010 na pokyn starosty obce Suchý Ing. Pavla Žilky. Důvodem byl požár železného velkoobjemového kontejneru na komunální odpad umístěného v lesnaté chatové oblasti s místním názvem „Obůrka“. Událost a  výjezd jednotky byli velitelem nahlášeny na Krajské operační středisko, které vyhlásilo poplach jednotce SDH Suchý prostřednictvím SMS a povolalo také jednotku HZS PS Boskovice. Po příjezdu na místo zásahu byl rozvinut jeden proud C, kterým byl požár lokalizován. Úplné dohašení ztěžoval fakt, že velkoobjemový kontejner byl plný. Proto byl převezen na překladiště, kde byl obsah přesypáván do jiného kontejneru a postupně dohašován jedním C proudem. Během zásahu nedošlo k žádnému zranění osob ani komplikacím.

  • Vyhlášení poplachu:  19:47 hod.
  • Výjezd jednotky:  20:00 hod.
  • Návrat na základnu:  cca 21:38 hod.
  • Počet zasahujících členů: 1+4 (JSDH Suchý) + jednoka HZS PS Boskovice
  • Zasahující technika: CAS 24 ZIL-131 (JSDH Suchý), CAS K24 MAN (HZS PS Boskovice), CAS 32 Tatra T815 (HZS PS Boskovice)
Print Friendly, PDF & Email