Vznikl okrskový web a zejména kalendář akcí

Na stránce sites.google.com/site/okrsekbenesov/ vnikly webové stránky věnované benešovskému okrsku, pod který spadá i náš sbor. Cílem webu není shromažďovat zde veškeré informace o dění na okrsku. Stránky slouží spíše jako rozcestník k jednotlivým sborů, které si obvykle udržují svoje aktuální webové prezentace. Naleznete zde tedy aktuální kontakty na sbory, jejich hlavní funcionáře a na funkcionáře okrsku.

Kromě funkce rozcestníku má okrskový web ještě jednu důležitější funci. Má umožnit koordinaci aktivit pořádaných na okrskové úrovni, ale také aktivit jednotlivých sborů,  a zabránit tak vniku kolizí, ke který v minulosti často docházelo. Proto je součástí webu kalendář okrskových akcí. Kouzlo kalendáře spočívá v tom, že není spravován centrálně. Naopak. Pověřené osoby z jednotlivých sborů mohou libovolně doplňovat svoje akce. Všechny akce jsou pak zahruty v jediném kalendáři.

Technické řešení kalendáře umožňuje jeho snadnou integraci do jiných webových stránek. V případě webu SDH Suchý byl kalendář umístěn do menu "Aktuality" na hlavní stránce a budou do něj přidávány veškeré akce pořádané naším sborem. Kalendář je možné zobrazovat z různých pohledů (měsíční kalendář, týdení kalendář, agenda, …) a také přehledně tisknout.

To, jestli okrskový kalendář akcí přispěje k lepší informovanosti a koordinaci mezi sbory okrsku, závisí předevšim na tom, s jakou pečlivostí a pravidelností budou jednotlivé sbory aktualizovat svoje informace.

Print Friendly, PDF & Email