Víkend na Mušově se velmi vydařil

Pokud bych měl pospat několika slovy víkend od 28. – 30. června 2013, jednalo by se o: krásné počasí, výborná zábava, skvělí vodní záchranáři a mravenci. Pravidelní čtenáři našich stránek už jistě vědí, že je řeč o táboře mladých hasičů, který jsme tentokrát podnikli na Mušově.

Počasí skutečně vyšlo a kromě přeháňky v neděli ráno před odjezdem bylo skutečně nádherně. Na koupání sice nedošlo, ale to bylo spíše z nedostatku času. Většina osazenstva spala ve velkém vojenském stanu (zapůjčeno z SDH Okrouhlá – děkujeme) *1. Před odjezdem panovaly obavy z komárů, ale nakonec se jako největší problém ukázali všudypřítomní mravenci. Někteří členové výpravy vyskládávali svoje batohy a zoufale je odkládali na lavičku mimo stan, aby po čase zjistili, že i lavička stojí na mraveništi. Naštěstí mravenci v noci spí, tedy alespoň Ferda Mravenec v noci spal. Každopádně tato historka zabrala a namísto útěku do autobusu se i druhou noc se spalo ve stanu.

Obr. 1: Vodní záchranná služba z Mušova doplněná o členy SDH Suchý 🙂

Za zlatý hřeb víkendové akce lze asi prohlásit exkurzi u místní vodní záchranné služby. Na první pohled bylo vidět, že se jedná o partu zapálených profesionálů, kteří svoji práci milují. Ochotně vyprávěli o své činnosti, předvedli techniku i taktiku záchrany z vody a povozili nás na svém rychlém člunu. Když pak ve večerních hodinách projížděli náhodou kolem našeho tábora, přisedli k nám a dál klábosili u ohně a pečených párků (pivo i slivovici odmítli).

Kromě návštěvy u vodních záchranářů byl volný čas vyplněn hrami, plavbou na parníku, návštěvou "diskotéky", návštěvou letního kina (Doba ledová IV – doporučujeme), jídlem a občas i trochou spánku. V neděli po obědě nabral náš autobus směr Suchý a zastavil se až u penzionu U Petra, kde v tu dobu probíhalo Zahájení prázdnin*2. Tam náš víkendový pobyt skončil.

———
*1) A sedělo se na lavičkách zapůjčených z SDH Velenov. Také velmi děkujeme.
*2) Je škoda, že na tak malé obci se dvě zájmová sdružení nedokáží domluvit tak, aby akce vzájemně nekolidovaly.

Fotogalerie

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/112108963957944911990/albumid/5896079461189253457?alt=rss&kind=photo&hl=en_US“ ]

Print Friendly, PDF & Email