V Bořitově oslaví 130 let. Náš Zil se vrátí na dřívější působiště

Letos jsme předváděli naši cisternu Zil už na třech výročích: v Letovicích, Suchdole a Šošůvce. A čeká nás další představení. V sobotu 5. září 2015 oslaví SDH Bořitov 130 let od svého založení. Pro nás má toto výročí ještě jeden speciální význam. Od roku 1976 totiž cisterna Zil sloužila několik letos bořitovským hasičům. A nebyla to ledajaká cisterna Zil, ale přímo náš stroj. Je tedy zřejmé, že na oslavách nemůže chybět. A tímto zveme i všechny zájemce, protože se pravděpodobně jedná o poslední letošní veřejné předvedení.

Autentická černobílá fotografie zachycuje naši cisternu právě za svého působení v Bořitově. A pokud byste fotku porovnali se současným stavem, nabyli byste dojmu, že se na autě změnily jen drobnosti. Ve skutečnosti těch změn bylo poměrně dost, ale některé nejsou vidět. Například pravý maják byl nahrazen větším majákem Tesla se sirénou, přibyly polepy na dveřích, některá boční okénka mají za sebou výměnu, byl zcela vyměněn motor, letos prošlo generálkou čerpadlo, atd. Jo a promáčklin a odřenin taky hodně přibylo. Vždyť tento Zil, dost možná poslední aktivní Zil ve výjezdu, má za sebou mnoho náročných zásahů v lesích Drahanské vrchoviny. A my jsme na jeho bojové šrámy hrdí, protože přidávají našemu auto na autentičnosti.

Fotogalerie

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/112108963957944911990/albumid/6196962399991360609?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Print Friendly, PDF & Email