Tábor mladých hasičů – Svojanov 2021

Po roční pauze způsobené Covidem se letos mladí hasiči vrátili do Svojanova. Letní tábor proběhl 2. – 6. července 2021.

Páteční odjezd ze Suchého byl naplánovaný tak, abychom na místo dorazili na oběd. Po zabydlení jsme prozkoumali okolí a vyrazili na procházku k hradu Svojanov. Od minula se nic nezměnilo, hrad je pořád na kopci. Sportovní program, konkrétně fotbal a vybíjenou, jsme proložili vydatnou večeří.

Sobota byla zahájena rozcvičkou, ze které se neulili ani vedoucí. Po snídani následovalo malování putovních kamínků. Odpolední aktivity se soustředily kolem bazénu, kde kromě koupání došlo i na různé hry. Nápad zajít si do obce Hartmanice na zmrzlinu se ukázal málem osudným. Zmrzka byla sice dobrá, ale při cestě zpátky jsme trošku zabloudili a museli si razit cestu pralesem. Vážnost situace dokládají drsné výhrůžky, které začaly padat, jako například „zavolám mamince a budu si stěžovat“. Nakonec jsme ale zdárně dorazili na penzion. Den byl zakončen míčovými hrami.

Neděle začala tradičně: rozcvička, snídaně. Dopoledne jsme roznesli putovní kamínku po okolí, dali zmrzlinu a vrátili se na základnu. Tentokrát se vše obešlo bez vyhrožování. Po obědě následoval bazén, míčové hry a soutěžě.

Pondělní dopoledne bylo věnováno prohlídce hradu Svojanov. Po obědě probíhaly vodní bitvy, koupání, přechod přes kládu a další soutěže. Večer zpestřila diskotéka se stezkou odvahy.

Úterý bylo ve znamení balení proloženého míčovými hrami. K domovu jsme vyrazili po obědě se zastávkou v Letovicích na poslední zmrzlinu.

Kromě výše zmíněných akcí byl tábor naplněn mnoha dalšími aktivitami, jako závody na motorkách, skládání zažehlovacích kamínků, malování kamínků, ošetřování drobných poranění z motorek, odstraňování klíšťat a žihadel a tak podobně. Mnohé je zdokumentováno v bohaté foto-video galerii. Drastické záběry byly z pochopitelných důvodů odstraněny. Při pobytu nebylo týráno ani zraněno žádné zvíře (ani dítě – aspoň ne moc).

Za celý tábor účastníci nachodili kolem 60 km a denně vystoupali asi 120 pater. Případný dopad na naše postavy byl ale nulový, protože vše vyvážil notný přísun výborného jídla prokládaný horou cukroví. A nakonec vzkaz pro rodiče: Jako vždy byly děti neuvěřitelně hodné 🙂

Fotky a videa

Print Friendly, PDF & Email