Tábor mladých hasičů 2023

Prázdniny jsou v plném proudu, a tak není divu, že máme za sebou další tábor mladých hasičů, tentokrát v Orlických horách.

V pondělí 3. července 2023 vyrazil autobus směrem k polským hranicím. Cestou jsme navštívili stanici zdravotní záchranné služby ve Velkých Opatovicích – základny jednoho z našich členů jednotky. Michal Kolář nás tam také provedl a ukázal veškeré vybavení.

Po ubytování na Kašparově chatě proběhl první výšlap přes vyhlídkové místo k válečnému bunkru, který byl součástí linie opevnění na začátku druhé světové války. Po večeři proběhl zápas v přehazované.

Inspirování válečným bunkrem jsme druhý den dopoledne prováděli nácvik střelby. Ze vzduchovky. A také míčové hry. Po obědě následoval výlet kolem Divoké Orlice na Zemskou bránu. I když slovo „kolem“ není úplně přesné, protože někteří otužilci si 8 km dlouhou trasu zkracovali přímo Divokou Orlicí. Až po krk. Večer proběhl zápas ve fotbale.

Ve středu po snídani čekala účastníky tábora inspekce stanice Hasičského záchranného sboru v Žamberku. Dvouhodinová skvělá exkurze zahrnovala výukový program požární prevence pro děti i praktické ukázky techniky. Asi se někdo zmínil o našich otužilcích, protože nechyběla ukázka záchrany z vody.

Program na HZS byl výživný, ale ne tak, abychom si odpustili oběd. Po něm jsme se přesunuli do muzea strojů a zařízení.

To by bylo, aby na našem táboře nebylo nějaké vzrůšo. Letos jsme se dočkali uprostřed týdně. Ve středu večer po návratu na chatu začali účastníci postupně odpadávat. Táborníky se prohnala střevní viróza, která začala decimovat naše stavy a proto bylo rozhodnuto ukončit tábor předčasně. A tak ve čtvrtek po snídani autobus vyrazil směr Suchý. Účastnici si tak ze zkráceného pobytu dovezli řadu intenzivních zážitků. Ty příjemné ale jednoznačně převažovaly.

Fotogalerie

Print Friendly, PDF & Email