Reportáž z Litoměřic

V sobotu 16. června jsme se zúčastnili Hasičských slavností v Litoměřicích. Hlavním důvodem bylo vyhlašování výsledků soutěže o nejlepší webové stránky SDH. V této soutěži jsme nakonec obsadili páté místo. Kromě samotné soutěže bylo v Litoměřicích k vidění obrovské množství staré i soudobé techniky. V následující reportáži se o naší cestě můžete dozvědět více. Ve fotogalerii je také výběr z více jak dvou set fotek, které jsem na místě pořídil. A výběr to rozhodně nebyl jednoduchý.

Litoměřice jsou od nás vzdáleny 280 km. Přesto jsme hned od prvního okamžiku byli rozhodnuti jet na slavnosti našim hasičským autem Avia A21 Furgon. Motivem pro nás byla z části touha po dobrodružství, ale hlavně snaha předvést výsledky svojí práce a propagovat SDH i celou obec. Aby se toto dobrodružství nezměnilo v horor, rozhodli jsme se zavčas, tj. pár hodin před odjezdem, podrobit auto důkladné technické kontrole. A protože v pátek večer se náhradní díly sháhejí už dost obtížně, byla objevená prasklá příruba chladícího systému "odborně" opravena tzv. "tekutým hliníkem". Když dobrodružství, tak ať to stojí za to.


Vzhledem ke vzdálenosti Litoměřic jsme vyjeli v sobotu již v 5:30 ráno. Cestu jsme si vyloženě užívali a jen občas nás z pohody vyvedla myšlenka, že tam kdesi pod námi je důležitá část motoru zaplácaná jakýmsi podivným materiálem. Auto nás ale nezklamalo a cesta tam i zpět proběhla v naprostém klidu. A protože jsme celou akci pojali hodně odpočinkově, neváhali jsme cestou uspořádat uprostřed polí i několik pikniků.


Do Litoměřic jsme dorazili asi v 10:30. Právě včas, abychom stihli příjezd hasičské techniky do areálu výstaviště, kde probíhal hlavní program slavností. K vidění bylo velké množství překrásné historické techniky, ale i nejmodernější stroje jako např. letištní speciál Rosenbauer z letiště Praha Ruzině. Náš Furgon na výstavišti také nezanikl. Jako jediné auto v reflexní úpravě budil zájem okolí, zejména pak v podvečerním šeru, kdy vynikly vlastnosti reflexního nástřiku.V 15:00 proběhlo v pavilonu A slavnostní vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší webové stránky SDH. Patronát nad soutěží převzal ministr vnitra Ivan Langer. Finálová desítka byla sice již nějakou dobu známa, ale konečné výsledky byly organizátory tajeny do poslední chvíle. Proto vyhlašování probíhalo za velkého napětí, umocněného čekáním na pana ministra, který si mezitím na výstavišti plnil náročný program. V celkovém hodnocení jsme nakonec skončili uprostřed finálové desítky, tj. pátí, a z rukou ministra vnitra jsme převzali diplom a ceny. Soutěž vyhrály stránky obce Slatina.


Přestože program slavností probíhal v Litoměřicích až do pozdních nočních hodin, my jsme se v 19:00 vydali na více jak pětihodinovou cestu domů. Dorazili jsme až hodně po půlnoci, značně unavení, ale s dobrým pocitem, že celá akce stála za to. Litoměřické slavnosti si nás získaly překrásnou technikou, přijemnými lidmi a fantastickou atmosférou, která všude po celý den panovala.

 

Fotogalerie

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/112108963957944911990/albumid/5861207028158962353?alt=rss&kind=photo&hl=en_US“ ]

Print Friendly, PDF & Email