Proběhlo setkání hasičů-seniorů benešovského okrsku

Jakákoliv činnost se dělá snadněji, pokud je možné stavět na práci předchozích generací. Okrsek  Benešov si proto velice cení svých starších členů, kteří se sice už často nemohou zapojovat aktivně do činnosti, ale na jejichž předchozí práci by se nemělo zapomínat. Proto se v sobotu 27. dubna 2013 opět po dvou letech uskutečnilo setkání hasičů-seniorů. Celkem se zúčastnilo na 50 členů, z toho 8 z SDH Suchý.

Po úvodním uvítání starostem okrsku Radkem Ošlejškem a zástupcem pořádajícího SDH Benešov a zároveň členem OSH Blansko Pavlem Herdou se ujal slova nprap. Antonín Pivoňka, dlouholetý vyšetřovatel HZS Blansko, který seznámil přítomné se statistikami zásahů na Blanensku a hlavně poutavě prezentoval spoustu zajímavých historek spojených se svou prací, občas tragických, ale překvapivě často i úsměvných a zároveň poučných. V závěru oficiální části požádal o slovo Josef Šindelka z SDH Ludíkov. Poděkoval sborům za to, že se aktivně zapojily do sbírky, kterou ještě jako ředitel ZŠ Žďárná organizoval pro svoji žákyni D. Veselou z Valchova. Ze řeči pana ředitele nicméně vyplynulo, že vyznamenání, které mu udělil náš okrsek jako poděkování za jeho počin, bylo jediným uznáním, kterého se mu dostalo. A naopak, měl se stát terčem pochybností a osočování. Nechceme a nemůžeme soudit, takže se jen omezíme na konstatování, že okrsek Benešov si za udělením vyznamenání stojí , a že si váží nejen počinu pana Šindelky, ale i přístupu všech SDH a dalších dárců.

Fotogalerie

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/112108963957944911990/albumid/5874795510070883825?alt=rss&kind=photo&hl=en_US” ]

Print Friendly, PDF & Email