Okresní sdružení hasičů v Blansku si zvolilo nové vedení

V sobotu 5. září 2020 proběhlo v Kotvrdovicích odložené volební shromáždění delegátů sborů blanenského okresu, jehož hlavním cílem bylo zvolit nové vedení pro následujících pět let.

Nic zásadního se nemění, svůj post obhájil jak úřadující starosta, tak i drtivá většina členů výboru, kteří usilovali o znovuzvolení. Ve stejném, složení pokračuje i kontrolní a revizní rada. Z našeho okrsku se do okresního výboru dostali Pavol Herda a nově i Laura Novotná.

V rámci programu byla řada dosavadních funkcionářů oceněna Záslužnou medailí českého hasičstva. Jaroslavě Nejezchlebové byla udělena medaile Za zásluhy o výchovu. Vzhledem k předvolebnímu období nebyla na shromáždění nouze o politiky ze všech možných úrovní, jak dokládá fotogalerie.

Výsledky voleb podrobně:

Jediným kandidátem na post starosty OSH Blansko byl současný starosta Mgr. Milan Vykydal z SDH Velké Opatovice, který svůj post bez potíží obhájil. Získal 86 hlasů z 88.

Na post náměstků byli zvoleni (pořadí podle hlasů): Michal Kobylka z SDH Roubanina, Martin Janíček z SDH Bořitov, Pavol Herda z SDH Benešov a Ladislav Kantor z SDH Olešnice.

Jako členové výboru byly zvoleni: Ing, Zdeněk Kakáč z SDH Vavřinec, Jindřich Kocour z SDH Kotvrdovice, Jaroslav Ondráček z SDH Bukovina, Laura Novotná z SDH Kořenec, Martin Čapka z SDH Cetkovice, Marek Vala z SDH Lysice, Zdeněk Učeň, DiS. z SDH Vratíkov a Ing. Vítězslav Fiala z SDH Synalov.

Předsedy odborných rad, kteří jsou rovněž členy výboru, se stali: Michal Kobylka za radu represe, Mgr. Tereza Tesařová z SDH Rájec za radu mládeže, Roman Bárta za radu prevence a Pavol Herda za radu historie a muzejnictví.

Kontrolní a revizní radu povede František Kuchař z SDH Jestřebí s členy Bohuslavem Švancarou z SDH Lysice a Josefem Dufkou z SDH Cetkovice.

Fotogalerie

Print Friendly, PDF & Email