Návštěvnost v lednu 2014 předčila všechna očekávání

V poslední době jsme několikrát informovali o rekordech v návštěvnosti našich webových stránek. Tak si to zrekapitulujme:

  • Prosinec 2013 byl nejnavštěvovanějším měsícem roku 2013 a zároveň měsícem s druhou nejvyšší návštěvností v historii.
  • Celý rok 2013 byl rokem z nejvyšší návštěvností v historii, průměrná návštěvnost byla 1083, celková návštěvnost 13001.

A aby toho nebylo málo, v lednu 2014 padl dva roky starý rekord z ledna 2012, který měl hodnotu1702 návštěv. Nový rekord má hodnotu těžko uvěřitelných 2497 unikátních přístupů. Že se jedná o opravdu ojedinělé číslo, které pravděpodobně nebude hned tak překonáno, ukazuje následující graf (poslední hodnota patří právě lednu 2014):

 

A co se na tak výjimečné návštěvnosti podílelo? Byla to kombinace několika faktorů. Kromě běžného provozu se totiž sešly hned tři významné a hodně sledované události.

  • První událostí bylo připravované letním soustředění mladých hasičů pod názvem Po stopách Šmoulů. Během ledna tento článek shlédlo přibližně 180 návštěvníků.
  • Druhou událostí byl náš hasičský ples, o kterém si během ledna přečetlo zhruba 500 lidí. To je úctyhodný počet, který byl pravděpodobně dán i tím, že informace o plese se objevily v elektronických seznamech kulturních akcích Jihomoravského kraje a Boskovicka.
  • Největším tahounem byl ale článek o nalezené munici. Informace a fotky z našeho webu převzal tiskový odbor HZS Brno, řada regionálních deníků, ale třeba i největší portál pro hasiče pozary.cz. Díky tomu článek dosáhl návštěvnosti bezmála 750 shlédnutí, z toho 600 v prvních dvou dnech, kdy byly informace publikovány.

Následující graf zobrazuje počet návštěv v jednotlivých dnech, tj. pokud někdo navštívil náš web vícekrát během dne, započítány jsou všechny návštěvy. Naopak průběžné nepřerušené klikání na našich stránkách se považuje za jednu návštěvu. Svislá osa zobrazuje počet unikátních návštěv, vodorovná osa jednotlivé dny.

Print Friendly, PDF & Email