Na Benešově byla otevřena výstava a udělovala se vyznamenání.

V pátek a sobotu 23. a 24. srpna 2019 proběhly na Benešově oslavy 125. výročí založení místního sboru. V sobotu byla slavnostně otevřena výstava hasičské techniky v benešovské sokolovně. K vidění jsou mimo jiné dvě ruční stříkačky a mnoho dobových materiálů.

V rámci slavnostního programu byla udělována i vyznamenání. Výbor benešovského okrsku ocenil práci okrskového velitele Ing. Milana Tlamky z SDH Okrouhlá a jeho zástupce Pavla Herdy z SDH Benešov. Oběma byla udělena medaile Za aktivní činnost v jednotce SDH obce druhého stupně za jejich činnost v oblasti represe a výcviku jednotek.

Pavel Herda navíc získal medaili Za zásluhy o okrsek Benešov. Jedná se o zcela nové vyznamenání, které bude výbor benešovského okrsku udělovat lidem, kteří se významnou měrou zasloužili o rozvoj a propagaci okrsku (podrobnosti na okrskovém webu). Pavel Herda je prvním nositelem tohoto ocenění. Vysloužil si ho za činnost v oblasti historie. Jako zakladatel odborné rady historie a muzejnictví okresu Blansko stál za celou řadou úspěšných výstav a propagačních akcí jako byl například Hasičský den v Boskovicích. Stojí i za výše zmiňovanou výstavou na Benešově. Vytvoření medaile a její udělení se podařilo před Pavlem utajit a tak to pro něj byla skutečný překvapením.

Print Friendly, PDF & Email