Letní tábor 2018. Vysočina byla dobyta

Letošní letní soustředění mladých hasičů proběhlo v týdnu od 2. do 6. července 2018. Cílem byl Křižanov na Vysočině. Všechny fotky jsou k dispozici ve fotogalerii.

Pondělí

Po příjezdu do Křižanova následovaly obvyklé činnosti: vybalování, zabydlování, večeře, průzkum terénu a meditace nad tím, co nás tento týden čeká. Poslední z jmenovaných aktivit dokládá hláška dne: „Když mi najdeš holku, dám ti stovku.“. A abychom předešli případným rodinným konfliktům tak dodáváme, že tuto hlášku nepronesl nikdo z instruktorů. Jestli byla nakonec částka vyplacena jsme se nedozvěděli.

Úterý

Po snídani jsme vyrazili na výlet do Náměště nad Oslavou. Ta je známá svou základnou vrtulníkového letectva, kde nám tamní hasiči předvedli techniku pro hašení letadel a potom nás průvodkyně zavedla do dílny na opravu vrtulníků. Úžasným zážitkem byla možnost prohlédnout si stroje i zevnitř.

Cestu zpět zpestřila zastávka ve Velkém Meziříčí, kterou většina dětí využila k výraznému snížení svých peněžních zásob. Po návratu do Křižanova se děti věnovaly míčovým hrám. Poklidný den narušil až incident jednoho z instruktorů. Znáte tu poučku, že zatímco od vosy můžete dostat několik žihadel, od včely jen jedno? Našemu nejmenovanému členovi, vášnivému včelaři a neformálně předurčenému specialistovi na likvidaci obtížného hmyzu v zásahové jednotce, se podařilo tuto poučku vyvrátit. Při vytahování žihadla z prsteníčku své pravé nohy si, díky své profesionální šikovnosti, zapíchl žihadlo do malíčku stejné hony. Gratulujeme k tomuto úspěchu.

Návratem do tábora téma letectví neskončilo. Po večeři nás náš nejlepší letecká záchranář Jiří „veverka“ Vít seznámil s prací profesionálních hasičů a leteckých záchranářů. Jeho prezentace byla velmi poutavá a poučná. Naštěstí se odehrála těsně po večeři, ke které jsme měli čočku na kyselo. Ta v pozdějších hodinách způsobovala zvukové efekty takové intenzity, že dokázaly některé účastníky tábora probrat i ze spánku.

Středa

Dopoledne jsme se vydali do lanového centra, kde si někteří lezci sáhli na dno svých psychických sil. Po obědě následovalo koupání v rybníce, kde se nám podařilo potkat s místním vodníkem. V podvečer se organizace zábavy ujali známí moderátoři z předchozích let – nezapomenutelní duo Kamila Trubková a Eddie Hever, kteří odstartovali závod F1 na méně známém okruhu Monte Křižanov. Na závěr dne porazili chlapci ve velmi vyrovnaném souboji dívky v přehazované. Během celého dne pak probíhalo malování rámečků na památeční foto.

Čtvrtek

Ráno jsme navštívili letiště místního aeroklubu Křižanov. Po obědě proběhla brutální vodní balónková bitva. Všichni přežili, ale pár jedinců asi zůstane doživotně postižených. Aby vody nebylo málo, proběhla koupačka. Po krátkém odpočinku jsme na parkurovém hřišti uspořádali soutěž v prolézání po laně doplněnou o soutěž „O nejlépe pomalované nohy“. A aby se děti nenudily, všichni jsme se zúčastnili turnaje v přehazované. Družstva si dala exotické názvy: Alfasamci, Draci, Žirafy a Žabky. Vyhrály Žirafy. Po skončení turnaje byly vyhlášeny výsledky a následovalo slavnostní zakončení tábora, včetně táboráku a opékání párků.

Pátek

Po snídani jsme se sbalili, vyklidili chatky a v devět hodin vyrazili směr k domovu. První zastávka byla v HZS PS Brno-Líšeň. Tamní hasiči nás vtipně provedli svojí základnou, seznámili nás s veškerou technikou a mohli jsme si uhasit domek. Během návštěvy proběhl opravdový výjezd. Před odjezdem jsme se posilnili svačinou a pokračovali do brněnské ZOO. Tam si děti prohlédly zvířata a utratily poslední peníz, co měly.

Fotogalerie

Print Friendly, PDF & Email