Letem světem 2015

Léto sice teprve začalo, ale letní soustředění mladých hasičů s názvem Letem světem je již minulostí. Letos 40 dětí a dospělých zavítalo do Šafránkova mlýna v Drahoníně na Tišnovsku, kde jsme strávili 5 dní, od soboty 4. července do středy 8. července. Počasí bylo výtečné, což mělo za následek, že někteří členové výpravy získali poněkud indiánské zabarvení. V tropických třicítkách jsme se naštěstí mohli zchladit v jednom ze dvou bazénků. Ten menší, vyhrazený pro nás, ale evidentně nebyl zvyklý na tolik osazenstva, a tak postupně změnil barvu z modré na zelenou a členové výpravy si začali hromadně stěžovat na svědění na různých částech těla. Ale to by nebylo letní soustřední suchovských hasičů, aby se nějaká podobná příhoda nevyskytla. V minulých letech jsme například zažili hromadné pobodání od vos nebo žaludeční problémy. Ten, komu se vyhnulo spálení od Slunce i ekzém, mohl získat alespoň památku od některého z početných ovádů. A věřte, že tomu se nevyhnul vůbec nikdo. 

Ale aby popis soustředění nevyzněl nějak špatně. Ve skutečnosti to byl velmi podařený pobyt v krásném prostředí, plný her a zábavy, jak dokládá fotogalerie. Část osazenstva si pobyt zpestřila odjezdem na velenovský memoriál, jak jsme vás již ostatně informovali, část si udělala výpravu na skálu tyčící se nad areálem, všichni absolvovali stezku odvahy a poslední den jsme všichni navštívili malou vodní elektrárnu na přehradě Vir s velmi zajímavým výkladem. 

Za finanční a materiální podporu, bez které by se soustředění nedalo uskutečnit, děkujeme:

  • Dopes s.r.o – pekárna Benešov
  • Autoškola Václav Nečas, Boskovice
  • Obecní úřad Suchý

Fotogalerie

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/112108963957944911990/albumid/6169535716110807985?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Print Friendly, PDF & Email