Jeseníky zažily nájezd suchovských mladých hasičů

Stalo se již tradicí, že pokud žloutenka či COVID dovolí, nastává na Suchým první prázdninový týden velké loučení mladých hasičů s rodiči. A protože letošní epidemiologické podmínky nám byly nakloněny, vyrazila 4. července 2022 naše letošní hasičská parta do Karlova pod Pradědem.

Jako obvykle byly děti týrány ranními rozcvičkami, dlouhými pochody a dokonce jim byly na jeden den zakázány mobily! To se ale ukázalo jako větší zkouška pro rodiče, než pro děti. Málem došlo i na koupání ve venkovním bazénu o teplotě 10 °C. Své hlavy ale nakonec schladili jen otužilci z řad vedoucích, zatímco metody cukru a biče si mladí hasiči užívali vnitřní bazén hotelu Kamzík s teplotou kolem 30 stupňů. Další pravidelnou odměnou bylo večerní promítání pohádky, kdy se publikum rozrůstalo i o další návštěvníky.

Jako důkaz tělesného týrání lze uvést jmenovitě: Průzkum terénu hned první den, návštěva lanového centra, celodenní výstup na Praděd následovaný večerní „procházkou“ do Malé Morávky na zmrzlinu, nebo „vycházka“ do areálu Kopřivná (už ten název děsí). Když pršelo, vytasili se zas vedoucí s malováním, výrobou všeho možného, stavěním pyramid z kelímků a podobnými aktivitami. Psychické limity dětí byly otestovány stezkou odvahy, která následovala po táboráku.

Z výše uvedeného popisu je zřejmé, že naši vedoucí musí být ve skvělé fyzické i psychické kondici, aby výše popsané sebe-týrání zvládli. Protože dětem je to fuk. Na ty nikdo nepřijde.

Fotky a videa

Print Friendly, PDF & Email