Vznikl unikátní přehled stužek vyznamenání SH ČMS

POZOR, následující článek je z roku 2011 a je tedy již poněkud zastaralý. Stužky hasičských vyznamenání najdete nyní v menu Sbor->Vyznamenání, nebo přímo na URL https://www.sdhsuchy.org/prehled-vyznamenani/


 

Když jsem před časem potřeboval zjistit, jak vypadají stužky k jednotlivým vyznamenáním udělovaným v rámci Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, byl jsem překvapen, že žádný takový přehled neexistuje. Alespoň moje prohledávání Internetu k ničemu nevedlo. Proto jsem se rozhodl, že přehled vyrobím a zveřejním. A tak se i stalo. V sekci „Hasičina“ je nyní nové menu „Vyznamenání“, kde je přehled stužek, které lze spatřit na uniformách dobrovolných hasičů. Prozatím je tam kompletní sbírka vyznamenání udělovaných SH ČMS a několik dalších stužek, se kterými se lze běžně setkat. V blízké budoucnosti plánuji přidat i kolekci státních vyznamenání.

Pokud víte o dalších stužkách, které se mohou vyskytnout na uniformě dobrovolných hasičů, napište na radek.oslejsek@sdhsuchy.org. Budu rád za jakýkoliv tip.

Sesbírat potřebné informace a vytvořit kolekci 30 stužek v editoru je poměrně pracné a dle mého názoru podobný přehled na českém Internetu neexistuje. Zbývá proto jen doufat, že až se mršky jedny začnou šířit po Internetu (bez vědomí autora), bude u nich alespoň uvedem odkaz na původní zdroj: www.sdhsuchy.org.

Zde je ukázka stránky:

Print Friendly, PDF & Email