Výjed (ZOČ): Odstranění stromu a odchyt kočky

Od letošního roku se výjezdy jednotky dělí na zásahy a tzv. činnost jednotky. Činnost jednotky je typ výjezdu, kdy nehrozí bezprostřední nebezpečí a nevyhlašuje se proto klasický poplach. Typickým příkladem je odstranění stromů nebo jiných překážek, které nebrání provozu, nebo likvidace hmyzu v místech, která nikoho neohrožují.

K jedné takové činnosti jsme v neděli 20. července 2014 vyjížděli. V noci spadl strom na příjezdovou cestu, která vede pod zimním stadionem k chatám. Vršek stromu spadl vedle chaty a částečně poničil pletivové oplocení pozemku. Strom jsme proto rozřezali a odstranili. Kromě toho jsme odstranili i jednu nebezpečnou větev z výšky cca 2 metrů.

Během zásahu jsme byli požádáni o pomoc s kočkou, která se již nějakou dobu potulovala kolem stadionu s hlavou uvězněnou v plechovce a kterou se podařilo odchytit. Kočka byla uzavřena v odchytové kleci stále ještě s plechovkou na hlavě. Za pomocí myslivce byla kočce plechovka z hlavy odstraněna.  Člověk, který odchyt provedl, byl poškrábaný na rukách. Jeden malý škrábanec schytal i zasahující hasič (i přes zásahový kabát a rukavice). Vzhledem ke stavu zvířete byl povolán veterinář, který kočku odvezl na utracení a na rozbor, který zjistí, jestli zvíře nebylo nakaženo vzteklinou.

Časový sled a zasahující technika:

  • Výjezd jednotky: 09:35 hod.
  • Návrat na základnu: 10:46 hod.
  • Počet zasahujících členů: 1+1
  • Zasahující technika:
    • DA L1Z Avia A21 Furgon (JSDH Suchý)

Fotogalerie

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/112108963957944911990/albumid/5965371638151980785?alt=rss&kind=photo&hl=en_US“ ]

Print Friendly, PDF & Email