Rok 2014 přinesl rekordní návštěvnost webu i facebookových stránek

Elektronická propagace a prezentace Sboru dobrovolných hasičů obce Suchý patří k jejím dlouhodobým aktivitám. První webové stránky vznikly již v roce 2004, kdy bylo podobných webů na českém internetu jako šafránu. A tato aktivita přináší svoje ovoce. Webové stránky skončily dvakrát na pátém místě v celostátní soutěži o nejlepší hasičský web, díky podrobné textové a fotografické dokumentaci naší techniky se naše auta dostala do počítačové hry, na pexeso a přispěly i k výrobě modelu cisterny Zil-131. Informace z našeho webu jsou nezřídka přebírány regionálními deníky. Unikátní kolekce stužek vyznamenání je zase odkazována mnohými hasičskými weby. Čas od času dokonce přijde pochvalný e-mail. Největším odměnou pro nás je ale to, že k nám návštěvníci chodí a čtou. A to v čím dál větším počtu.

Návštěvnost webu

Celý rok jsme vám přinášely měsíční statistiky návštěvnosti webu a jak rok plynul, bylo čím dál jasnější, že rok 2014 předčí veškerá naše očekávání. Hned dva měsíce, leden a prosinec, překonaly absolutní rekord z roku 2013, jak dokládá následující graf:

Obr. 1: Počet unikátních návštěv od roku 2007

Vzrůstající trend návštěvnosti je ještě lépe vidět na následujícím grafu, který zaznamenává průměrné roční statistiky. Rok 2014 byl dosud nejúspěšnějším rokem. Průměrná měsíční návštěvnost byla 1446 (v roce 2013 to bylo 1083) a celkem jsme zaznamenali 17357 unikátních návštěv. Oranžová regresní přímka ukazuje dlouhodobý vzrůstající trend:

Obr. 2: Průměrná měsíční návštěvnost v jednotlivých letech.

A pro zajímavost ještě uvádíme návštěvnost v jednotlivých měsících napříč všemi roky. Zde je vidět, že nejsilnější je leden a nejslabší říjen-listopad:

Obr. 3: Průměrná návštěvnost v jednotlivých měsících napříč všemi roky (měřeno od roku 2004)

Návštěvnost facebookového profilu

Náš sbor ale neprovozuje pouze webové stránky. Koncem roku 2009 jsme založili profil i na Facebooku, který měl na konci roku 2013 70 fanoušků. Za rok 2014 toto číslo stouplo na 99 a ke 24. lednu 2015  se dokonce vyšplhalo na 111. Následující graf ukazuje nárůst počtu fanoušků od začátku roku 2014:

Obr. 4: Nárůst počtu fanoušku facebooku od začátku roku 2014

 

Print Friendly, PDF & Email