Prý jsme udělali díru do světa, píší v 5plus2

"Žijí v malé vesničce na Drahanské vrchovině, a přesto se jim povedlo udělat díru do světa". "Hledačům zajímavostí padla do oka i jejich originální cisternová automobilová stříkačka sovětské výroby Zil 131". Takto hezky o nás píší v regionálním týdeníku 5plus2, a to jak na svém zpravodajském serveru, tak i ve zkrácené podobě v tištěné verzi novin. Celý článek naleznete zde: Auta hasičů ze Suchého jsou v počítačové hře i na pexesu.


Text článku:

SUCHÝ Žijí v malé vesničce na Drahanské vrchovině, a přesto se jim povedlo udělat díru do světa. Hasiči ze Suchého zabodovali se svými webovými stránkami, které jsou plné zajímavostí z jejich činnosti. Už dvakrát se umístily na pátém místě v celostátní soutěži o nejlepší hasičský web.

Ani další úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Hledačům zajímavostí padla do oka i jejich originální cisternová automobilová stříkačka sovětské výroby Zil 131. "Ta je naší chloubou a pro svoji prostupnost terénem i neocenitelným pomocníkem například při lesních požárech. Právě díky podrobné textové a fotografické dokumentaci naší techniky se dostala do počítačové hry i na pexeso, " uvedl starosta Sboru dobrovolných hasičů Suchý Martin Látal.

Zil 131 jezdí v počítačové hře Emergency 4. A nejen ona. "Kromě ní také náš dopravní automobil Avia A21 Furgon. Tvůrci hry se snaží zmapovat a namodelovat skutečnou techniku hasičských sborů, nebo reálnou podobu jejich požárních stanic," nastínil Látal. Dodal, že pexeso s tématikou hasičských vozů vydal Petr Mičánek.

Sbor dobrovolných hasičů Suchý vznikl v roce 1927, v současnosti čítá 84 členů. Od roku 2008 se sbor aktivně věnuje práci s dětmi. Kolektiv mladých hasičů tvoří 28 dětí, které se zapojují jak do soutěží okresního kola hry Plamen, tak do Okresní ligy mládeže.

Print Friendly, PDF & Email