Popularita webu zůstává vysoká. Facebook strmě roste

Začátek roku bývá časem bilancování. Po statistikách výjezdů naší jednotky se dnes zaměříme na statistiky návštěvnosti webu a facebookového profilu v minulém roce. A to ohlédnutí bude více jak příjemné.

Webové stránky

Na začátek připomeňme, že první webové stránky vznikly již v roce 2004, kdy bylo podobných webů na českém internetu jako šafránu. A tato aktivita přináší svoje ovoce. Webové stránky skončily dvakrát na pátém místě v celostátní soutěži o nejlepší hasičský web, a v roce 2015 získaly Zlatý Erb Jihomoravského kraje v kategorii dobrovolní hasiči. Poté prošel web dalšími úpravami tak, aby byl snadno použitelný i na mobilních zařízeních.

Návštěvnost v roce 2014 nasadila laťku hodně vysoko a udržet ji i v roce 2015 nebylo jednoduché. Nicméně díky změnám v designu spolu s obsahovou náplní se podařilo průměrnou návštěvnost ještě malinko navýšit z celkových 17357 návštěv na 17449. Přepočteno na průměrnou měsíční návštěvnost se jedná o více jak 1400 unikátních přístupů měsíčně, jak ukazuje následující graf:

navstevnost-roky

Průměrná měsíční návštěvnost v jednotlivých letech

Absolutní rekord v návštěvnosti z ledna 2014 překonán nebyl, ale jinak téměř každý kalendářní měsíc o trochu vylepšil svoji statistiku, jak dokládá následující podrobnější graf:

Počet unikátních návštěv od roku 2007

Počet unikátních návštěv od roku 2007

A pro zajímavost ještě uvádíme průměrnou návštěvnost v jednotlivých měsících napříč všemi roky. Zde je vidět, že nejsilnější je leden a nejslabší říjen-listopad:

Průměrná návštěvnost v jednotlivých měsících napříč všemi roky (měřeno od roku 2004)

Průměrná návštěvnost v jednotlivých měsících napříč všemi roky (měřeno od roku 2004)

Facebook

SDH Suchý má svůj facebookový profil od konce roku 2009. Před rokem, tj. začátkem 2015, jsme se radovali, že profil nasbíral 100 fanoušků. To jme ještě netušili, že za další rok se jejich počet téměř ztrojnásobí na současných 292, a že mezi příznivci budou lidé ze všech koutů České republiky. Děkujeme za přízeň a těšíme se, že brzy přivítáme jubilejního třístého přítele SDH Suchý.

Nárůst počtu fanoušku facebooku od začátku roku 2014

Nárůst počtu fanoušku facebooku od začátku roku 2014

Print Friendly, PDF & Email