Plán okrskových akcí pro tento rok

V neděli 16. května 2021 se sešel okrskový výbor, aby naplánoval klíčové aktivity vzhledem k omezením kvůli pandemii Covidu. K nejdůležitějším rozhodnutím platí následující:

  • Okrskový pohár se pro letošek ruší. Sbory sice mohou zorganizovat některé soutěže a memoriály podle vlastního uvážení, pokud ale některé proběhnou, nebude jich dost na zajištění celého férového ročníku.
  • Základní (okrskové) kolo v požárním sportu mužů a žen se letos konat nebude. Důvodem jsou rizika a nejistota v protipandemických opatřeních, která budou platit do konce června. To je termín, do kdy by se musela soutěž uskutečnit. Sbory byly vyzvány k přímé účasti na okresním kole, které bude probíhat pouze v požárním útoku. O účasti bude rozhodovat pořadí,ve kterém projeví zájem (kdo dřív požádá starostu okrsku o účast, má přednostní právo). V případě nezájmu ze strany SDH se letos benešovský okrsek okresního kola nezúčastní.
  • Okrsková výroční valná hromada za rok 2020, která se kvůli opatřením dosud neuskutečnila, proběhne až spolu s valnou hromadou pro rok 2021. Výbor se domluvil na průběžné kontrole stavu pokladny a dalších základních organizačních detailech, které jsou jinak spjaty s valnou hromadou.
  • Protože se letošní okrskový ples na Okrouhlé neuskutečnil, má Okrouhlá právo uskutečnit ho v roce 2022. O konečném rozhodnutí kdo a kdy bude ples organizovat (pokud to situace dovolí) budou všichni včas informováni.
Print Friendly, PDF & Email