Pátrání po nezvěstné ženě bylo neúspěšné

V sobotu 11. června 2011 po poledni byl náš sbor osloven s žádostí o pomoc při pátrání po pohřešované 63 leté ženě z Boskovic, která se ztratila ve středu v podvečer. Kolem druhé hodiny odpoledne se proto 4 naši členové připojili ke skupině dobrovolníků a psovodů se speciálně cvičenými psy na vyhledávání osob. Byla propátrána oblast kolem Šmelcovny a "dvou dvorů" u Boskovic, kde byla žena v den zmizení prokazatelně viděna. Vzhledem k tomu, že se jednalo o starší ženu a navíc těžkou diabetičku, bylo k pátrání přistupováno z předpokladem, že není schopna pohybu a komunikace. Pátrání výsledek nepřineslo a protože psi už byli unaveni (pátrání již probíhalo od dopoledních hodin v lese mezi Boskovicemi a Valchovem), byla akce v 16:00 ukončena.

V neděli 12. června 2011 pátrání pokračovalo. V 10:00 se u boskovského hřbitova sešlo na 70 dobrovolníků, většinou z řad hasičů Velenova, Okrouhlé, Suchého a Mazurie. Byla vytvořena rojnice, která postupně pročesala náročný terén kolem boskovské strany vraťkovské přehrady. Před rojnicí oblast opět procházeli kynologové se psi. Pes speciálně vycvičený na hledání utonulých mezitím propátrával pobřežní vody přehrady. Protože bylo pátrání neúspěšné a protože byly indicie, že se pohřešovaná žena mohla v den zmizení pohybovat v okolí Valchova, bylo rozhodnuto, že se rojnicí pročeše oblast mezi obcemi Valchov a Žďárná kolem tzv. "staré valchovské cesty". Ani zde však pátrání výsledek nepřineslo a akce byla po 16. hodině ve Žďárné ukončena.

 

Fotogalerie

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/112108963957944911990/albumid/5861807761042613521?alt=rss&kind=photo&hl=en_US“ ]

Print Friendly, PDF & Email