Ohlédnutí za oslavami

Všichni už byli určitě celí nedočkaví a dychtili po informacích a hlavně fotkách z oslav. Teď ta chvíle nastala. Dříve to opravdu nešlo. Přímo z průběhu oslav jsem totiž odlétal na služební cestu a vrátil jsem se až nyní. To jen na vysvětlenou. A teď již k samotným oslavám.

Oslavy byly rozděleny do dvou dnů. V pátek proběhla slavnostní členská schůze, kde se mimo jiné rozdávala ocenění. Hlavní program pak probíhal v sobotu odpoledne na velkém parkovišti u tábořiště. Návštěvníci měli možnost shlédnout požární útok mladých hasičů (SDH Okrouhlá), ruční zápřahovou stříkačku ze Žďárné, unikátního veterána Astro-Daimler z Lysic, vyprošťování osob z havarovaných automobilů (SDH Adamov a rychlá záchranná služba), hašení hořícího automobilu vysokotlakým proudem a těžkou pěnou (SDH Adamov a SDH Suchý) a hašení hořícího domku lafetami (SDH Svitávka). Z další techniky bylo k vidění plovoucí čerpadlo (SDH Svitávka), lehká pěna a zvedací vak (SDH Klepačov) a také unikátní sbírka dýchací techniky (SDH Klepačov). Všechny ukázky prováděli dobrovolní hasiči na velmi profesionální úrovni. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem zúčastněným za perfektní přístup, výbornou spolupráci  a naprosto precizní provedení ukázek.

Na organizaci průběhu oslav se podílelo velké množství lidí, kterým také patří obrovské uznání a dík. Jejich zásluhou se oslavy vydařily. Tomu nasvědčují jednak ohlasy, které jsem zaznamenal ve svém okolí, ale i fakt, že se oslavy protáhly pozdě do noci. A to i přesto, že s námi občas zalaškovalo počasí. Poděkovat bych chtěl také majitelům stánků, kteří v den pořádání oslav neotevřeli, nebo nám dokonce poskytli svůj stánek k dispozici. Velice dopomohli k tomu, aby slavnosti neskončili ztrátou. Těm ostatním bych doporučoval zamyslet se nad filozofickými otázkami prospěšnosti hasičů pro společnost a maření nezištné práce několika desítek lidí, kteří na sebe vzali riziko špatného počasí a věnovali desítky hodin přípravám s vidinou nejasného výsledku.

K tématu oslav 80. výročí založení SDH Suchý pro vás postupně připravuji další materiály. Do fotogalerie jsem přidal nějaké fotky. Jedná se o průřez z průběhu oslav. Kromě toho připravuji multimediální DVD, které bude obsahovat i další fotky v plném rozlišení a také videa. Chybět nebude ani historické video promítané na páteční členské schůzi, které sklidilo velký zájem. Pokud vy sami máte nějaké materiály, vhodné pro DVD, tak mě prosím kontaktujte (starosta (zavináč) sdhsuchy (tečka) org). Příprava DVD bude chvíli trvat, takže prosím o trpělivost. Do sekce SDH, odkaz [Dokumenty] Soubory ke stažení  jsem také dal text mého slavnostního projevu z páteční schůze a prezentaci promítanou během schůze.

Jako organizátoři uvítáme i jakékoli podněty ohledně proběhlých oslav, ať už pozitivní, nebo negativní. Nejlépe prostřednictvím diskuzního fóra zde na webu. Kladné ohlasy potěší a dají sílu do další práce, z negativních ohlasů se rádi poučíme do budoucna. Na webu jsem také sprovoznil anketu na téma slavností.

— Radek Ošlejšek, starosta SDH Suchý

 

Fotogalerie

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/112108963957944911990/albumid/5861210330977841153?alt=rss&kind=photo&hl=en_US” ]

Print Friendly, PDF & Email