Ohlédnutí za oslavami – oprava zbrojnice

V dnešním ohlédnutí za oslavami se vrátím k jednomu z úkolů, který byl původně plánován na několik málo dnů, ale nakonec se proměnil na týdny tvrdé práce. Jedná se o opravu zbrojnice. V obou částech zbrojnice byly opraveny části omítky, bylo vymalováno a vše pečlivě očištěno.

V první fázi byla opravena ta část zbrojnice, kde původně stávala Avie. Rychlost prací nás naplnila optimismem a vidinou rychlého zvládnutí tohoto úkolu.

Přechodem na druhou polovinu zbrojnice ale nastaly komplikace. Bylo nutné vystěhovat regály a hlavně opravit část rozpadající se podlahy.I přes blížící se oslavy zůstal čas na vtípky, občas na úkor nebohých kolemjdoucích.

Ve čtvrtek večer, tj. pár hodin před začátkem oslav, ještě zdaleka nebylo všechno hotovo.

Nakonec se ale vše stihlo. Dokonce se stihla i výzdoba v podobě fantastické nástěné malby. Tu nemá na svědomí nikdo jiný než Martin Janík. Avia a ZIL si v "nové" zbrojnici prohodili místo. Tím vznikl dostatečný prostor pro výstroj a oblékání za Avií. Přibyl nový regál a také polička pro výstroj. Prapory a nástěnky jsou na fotkách pouze z důvodů oslav.


Na opravě zbrojnice se nejvíce podíleli následující lidé (řazeno podle zásluh, resp. podle hodnosti 🙂

  • Zděnek Ošlejšek
  • Jan Vybíhal
  • Květoslav Vybíhal ml.
  • Radek Ošlejšek
Print Friendly, PDF & Email