Navštívili jsme PyroCar

PyroCar 2007 bylo druhé velké setkání hasičů, které jsme letos navštívili. Zatímco první akce, litoměřické hasičské slavnosti, jsou zaměřeny především na historickou techniku, myšlenka PyroCaru je postavena na setkání dobrovolných jednotek. Do Přibyslavi, kde se akce konala, se sjelo více jak 300 vozidel z celé republiky a také se zde prezentovalo mnoho výrobců a prodejců hasičského vybavení.

Na PyroCar jsme se vypravili Avií A21 Furgon spolu s dalšími dvěma sbory našeho okrsku, Benešovem a Okrouhlou. Svůj tábor v podobě vojenského stanu, polní kuchyně a dalších přístřešků jsme rozbili zcela na konci stanového městečka, stranou od hlavního dění. Velkou pochvalu zaslouží především kuchaři, kteří v polních podmínkách dokázali vykouzlit vynikající jídla a zpříjemnit nám tak chladný a promoklý víkend.Základní tábor.

Hlavní cílem celé akce bylo setkání dobrovolných jednotek a jejich techniky. A rozhodně se bylo na co koukat. Do Přibyslavi se dostavily sbory z celé republiky a přivezly s sebou řadu zajímavých aut, od historické techniky, přes dopravní automobily a cisterny, až po plošiny a speciální techniku. PyroCar byl oficiálně zahájen ve 13 hodin hromadným houkáním sirén všech přítomných automobilů. Původně půlminutový "koncert" se protáhl asi na pět minut ohlušujícího ječení více jak 300 hasičských sirén a klaksonů, které muselo být slyšet široko daleko. I přes silný zážitek se jednalo pouze o předzvěst ještě větší podívané. Po setmění, kolem osmé hodiny večer, se totiž akce neplánovaně a spontánně opakovala a oblohu tentokrát navíc rozzářily stovky modrých majáků.
Výstavní plocha.

Součástí PyroCaru byl také doprovodný program, který sice nebyl nejbohatší, ale k vidění byly např. ukázky hašení pomocí letadla či vrtulníku. My jsme si program rozšířili o návštěvu přibyslavského Hasičského muzea, tři dobrodruzi se také nad Vysočinou proletěli letadlem.Doprovodný program.
Let letadlem a následná "první pomoc" zúčastněným 🙂

Navzdory velmi špatnému počasí se do Přibyslavi sjelo velké množství hasičů i návštěvníků. Byla to jedinečná příležitost vidět tolik techniky pohromadě o popovídat si s ostatními hasiči. Trochu rozčarování nám přinesla až neděle. Přestože oficiální program měl vyvrcholit až ve 13:00 spanilou jízdou, nedělní ráno se proměnilo v hromadný úprk a kolem jedenácté zbyl v areálu jen zlomek z původního počtu aut. To muselo být rozhodně zklamání nejen pro návštěvníky, kteří chtěli PyroCar navštívit až v neděli, ale i pro přítomné hasiče, kteří si, stejně jako my, chtěli projít ty části výstavní plochy, které nestihli během soboty.

Letošní první ročník PyroCaru měl sice některé chyby, zejména v organizaci, celkově ale rozhodně splnil svůj účel. Všichni, kdo PyroCar v sobotu navštívili, nemusí litovat. 

Fotogalerie

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/112108963957944911990/albumid/5861392675740401489?alt=rss&kind=photo&hl=en_US“ ]

Print Friendly, PDF & Email