Na Memoriálu B. Andrlíka jsme soutěžili ve všech kategoriích

V neděli 28. června 2015 se na Okrouhlé konal další ročník Memoriálu B. Andrlíka. Soutěžilo se v požárním útoku mužů, žen i mladých hasičů. Suchovští hasiči opět zasáhli do bojů ve všech uvedených kategoriích a dovezli dva poháry.

Muži

V soutěži mužů se závodilo podle speciálních pravidel memoriálu. V konkurenci pěti družstev jsme obsadili čtvrté místo s penalizací 10 sekund za nedodržení správného postupu při rozvinování proudu. Zvítězili domácí borci z Okrouhlé.

Doplňkovou disciplínou memoriálu byla štafeta trojic. Úkol prvního závodníka bylo obléci se do zásahového oděvu a nasadit si dýchací přístroj. Poté byl přenesen dalšími dvěma účastníky za pomocí jednoho dílu nastavovacího žebříku. V posledním úseku pak musel závodník s dýchačem napojit hadici B75 na hydrantový nádstavec, napojit proudnici a doběhnout do cíle. To vše do poměrně strmého kopce.

Požární útok byl započítáván do okrskového poháru. Umístění nám vyneslo 9 bodů a v průběžném pořadí jsme spolu s Valchovem a Žďárnou na děleném třetím místě. Na vedoucí Okrouhlou ztrácíme 4 body a vzhledem k tomu, že se nemůžeme zúčastnit posledního letošního závodu ve Velenově,  tak toto umístění už nezlepšíme.

Ženy

Požární útok žen se odehrával podle pravidel požárního sportu. Běželo se ale do kopce a nástřikové terče tvrdě trestaly každý metr, který závodnicím chyběl k nástřikové čáře. Dotáhnout útočné proudy až na nástřikovou čáru čáru přitom dělalo holkám velké problémy. Družstvo žen s časem 1:28:09 nakonec obsadilo druhé místo  za vítěznou Okrouhlou (čas 0:30:24) a před třetím Kořencem.

Doplňková štafeta čekala i na ženy. Na rozdíl od mužů se ale závodnice nemusely převlékat do zásahového oděvu (k nelibosti mužského publika), žebřík nesly ve čtveřici a navíc nesly pouze dýchací přístroj.

Mladí hasiči

Obě věkové kategorie mladých hasičů ovládly Jabloňany. Suchovští mladší žáci skončili na posledním pátém místě s časem 27:14. Starší žáci se v konkurenci čtyř družstev umístili na třetí příčce s časem 27:00.

Také soutěž mladých hasičů se započítává do okrskového poháru. Mladší žáci získali 9 bodů a s celkově 25 body jsou průběžně třetí za Okrouhlou (31 bodů) a vedoucí Žďárnou (37 bodů). Starší žáci vybojovali 11 bodů a se 37 body vedou celkové pořadí. Druhá Žďárná ztrácí 6 bodů. V této sezoně se přitom uskuteční ještě dvě soutěže započítávané do poháru: velenovský memoriál a okrouhlecký branný závod. Naši starší žáci tak mají velmi dobře našlápnuto k úspěchu.

Fotogalerie

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/112108963957944911990/albumid/6165493750067153665?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Print Friendly, PDF & Email