Mladí hasiči vyzkoušeli Uzlovou ligu, ostudu rozhodně neudělali

V sobotu 24. listopadu 2012 se v Drnovicích u Vyškova konala soutěž v uzlování, která je součástí seriálu soutěží  tzv. Uzlové open ligy. O významnosti této perfektně zorganizované akce svědčí počet zúčastněných družstev: 12 družstev přípravky, 48 družstev mladších žáků a 47 družstev starších žáků.

Soutěž má jasně daná pravidla: Zápolí se v několika kolech. Po základním kole, kterého se účastní všichni,  postupuje prvních 16 družstev do vyřazovacích bojů. Porovnává se dosažený čas a penalizace za přesně dané prohřešky.


Mladší žáci

Naši mladší žáci skončili v základním kole na 37. místě a do vyřazovacích bojů se tak nedostali. Nicméně vzhledem k tomu, že se jedná o ligu, v rámci které konkurenční družstva startují pravidelně, se rozhodně nedá mluvit o neúspěchu. V této souvislosti o to víc překvapí a potěší výsledek starších žáků. V základním kole skončili patnáctí a dostali se tak do vyřazovacího osmifinále. V osmifinále však byli v přímém souboji poraženi a tím vyřazeni z dalších bojů. I tak se ale jedná o velmi dobrý výsledek.


Starší žáci, 1. pokus


Starší žáci, 2. pokus

Print Friendly, PDF & Email