Místo branného závodu skončili mladí hasiči na boskovickém hradě

V neděli 24. září 2017 ne na Okrouhlé konal další ročník branného závodu. Většinou se jedná o veledůležitý poslední závod okrskového poháru. Letos se ale uskuteční ještě vědomostní soutěž v Ludíkově, která byla v původním termínu odložena pro nepřízeň počasí. A popravdě počasí nepřálo ani okrouhleckým hasičům, což se projevilo na celkové účasti. Naši mladí hasiči na závod sice odjeli, ale vzhledem k jejich počtu zdecimovaného podzimními virózami se závodu nakonec nezúčastnili. Místo toho si udělali malý výlet na boskovický hrad.

V kategorii mladších žáků zvítězilo družstvo Drnovice B před svými kolegy z Drnovice A a Těchovem. Ze sborů benešovského okrsku se zúčastnila tři družstva Okrouhlé, Velenov a Žďárná. V průběžném pořadí okrskového poháru se na prvním místě s jasným náskokem osamostatnila Okrouhlá, kterou už nemůže nikdo porazit. Naši neúčast jsme zaplatili posunem na průběžnou třetí příčku, tři body za Velenovem. 

V kategorii starších žáků vyhrál Těchov B před Těchovem A a Okrouhlou. Žďárné čtvrtým místem potvrdila své vedení v okrskovém poháru a zcela jistě tak obhájí loňský triumf. Suchý si i přes neúčast udrželo druhou příčku, ale před dotírající Okrouhlou a Velenovem má jen malý náskok. Poslední ludíkovská soutěž proto bude ještě napínavá.

Print Friendly, PDF & Email