Jsme vítězové okrskového poháru!

Pohár starosty okrsku Benešov je celoroční soutěž, do které se započítávají výsledky mužů a mladých hasičů ze soutěží pořádaných na benešovském okrsku. Víkendový Memoriál M. Ošlejška ve Velenově byl rovněž do poháru započítáván. V kategorii mužů se navíc jednalo o poslední letošní soutěž a známe již tedy vítěze.

Velenovský memoriál byl pro nás velmi důležitý, protože jsme měli velkou šanci na pohárové vítězství. V těsném závěsu za námi byl ale Benešov, který ztrácel pouhé tři body. V pohárové matematice to znamenalo, že jsme si sice mohli dovolit s Benešovem prohrát, ale mezi námi a nimi nesměl být žádný jiný sbor z okrsku. Šesté místo na memoriálu sice nelze považovat za nějaký skvělý úspěch, ale protože Benešov skončil až osmý, základní cíl jsme splnili a stali jsme se vítězi okrskového poháru, jehož slavnostní vyhlášení proběhne na okrskovém plese počátkem příštího roku. 

Velenovský memoriál zdramatizoval i pořadí na druhém a třetím místě. Bodově se totiž Okrouhlá dotáhla na Benešov a pro stanovení přesného umístění se v takovém případě uplatňují doplňková kritéria, jimiž jsou počty prvních míst, druhých míst, atd. Po započtení doplňkových kritérií Benešov nakonec druhé místo uhájil. Celkové výsledky jsou tedy následující:

  1. Suchý (34 bodů)
  2. Benešov (29 bodů)
  3. Okrouhlá (29 bodů)
  4. Žďárná (27 bodů)
  5. Velenov (23 bodů)
  6. Valchov (18 bodů)
  7. Kořenec (10 bodů)

Mladé hasiče čekají ještě dvě podzimní soutěže: vědomostní soutěž v Ludíkově a branný závod na Okrouhlé. V kategorii mladších žáků zatím s velkým odstupem průběžně vede Žďárná, Suchý je čtvrté. Bodové rozdíly ale nejsou velké a přinejmenším boj o druhé a třetí místo ještě bude velmi napínavý. Ještě napínavější je pro nás boj v kategorii starších žáků, kde naše družstvo prozatím těsně vede před Žďárnou. Podrobnosti jsou na okrskovém webu.

Print Friendly, PDF & Email