Hasili jsme auto pěnou. Na oslavách v Suchdole

V sobotu 11. července 2015 jsme zavítali do Suchdola (okres Prostějov), kde tamní sbor dobrovolných hasičů slavil krásných 130 let od svého založení. Program byl pro oslavy poměrně tradiční, tj. slavnostní průvod, kladení věnců a ukázky techniky proložené hudbou. Kromě toho byla vysvěcena obě hasičská auta SDH Suchdol. Ukázky techniky obsahovaly kromě požárních útoků, ukázky vyprošťování, lehké pěny, hašení oleje či staré kombinované stříkačky (kombinace ruční a motorové) také ukázky policejních složek a bojových umění. Nechyběli například policejní psovodi, nebo komando vojenské policie.

Naše ukázka přišla na řadu jako poslední. Úkolem bylo uhasit hořící auto pomocí těžké pěny a navíc ukázat hašení z lafety. Organizátoři byli trochu zbrklí a auto postavené na suché trávě zapálili v okamžiku, kdy jsme si teprve připravovali dýchací přístroje. Vše se tedy odehrálo v poněkud rychlejším tempu, aby nedošlo k nějakému průšvihu. Nicméně požár auta i hořící trávy jsme zlikvidovali poměrně rychle. Nakonec jsme ukázali i sílu naší lafety, která dokázala proudem vody auto posunout asi o metr.

Letos by nás měla čekat ještě poslední ukázka, a to na podzim při oslavách SDH Bořitov. Na těchto oslavách bude zajímavostí fakt, že přímo v Bořitově náš Zil dříve působil. Případné zájemce budeme o akci včas informovat.

Fotogalerie

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/112108963957944911990/albumid/6170664677378334273?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Print Friendly, PDF & Email