Hasiči udělili vyznamenání řediteli ZŠ Žďárná

Dnes 5. září 2011 byl na základní škole ve Žďárné zahájen nový školní rok. Bylo to o něco později než na většině jiných škol z důvodu probíhajících stavebních úprav. Letošní zahájení ale bylo zvláštní ještě jednou věcí. Zúčastnil se ho starosta hasičů benešovského okrsku Dr. Ošlejšek spolu se zástupci SDH Ludíkov. O účelu hasičské delegace přitom věděli pouze sami přítomní hasiči. Dokonce ani ředitel ZŠ nic netušil.

Přestože první den školního roku je zaměřen především na školáky, cílem hasičské delegace byl samotný ředitel ZŠ Žďárná pan Josef Šindelka. Hasiči ctí staré heslo "Bohu ke cti, bližnímu ku pomoci". Pan J. Šindelka naplnil toto heslo pro hasiče trochu netradičním, ale o to významnějším způsobem. V roce 2010 založil nadaci a uspořádal sbírku na podporu Diany Veselé z Valchova, trpící svalovou dystrofií. Výtěžek pak pomohl (v rámci možností) Dianě se zapojením do běžného života a zejména ji umožnil studovat na žďárenské ZŠ. Založit nadaci a uspořádat sbírku je přitom počin, který vyžaduje velkou dávku osobní iniciativy, času a zejména zodpovědnosti za svěřené peníze.

Výkonný výbor okrsku Benešov proto přišel s myšlenkou ocenit tento záslužný čin v duchu hasičských tradic a udělit panu Josefu Šindelkovi, jakožto členu SDH Ludíkov, medaili Za zásluhy. Okresní sdružení hasičů v Blansku, které tento stupeň vyznamenání uděluje, s návrhem souhlasilo, a tak si mohl pan ředitel v tento významný den převzít vyznamenání z rukou okrskového starosty. Veřejně, před zraky žáků, učitelů a rodičů. Kromě vyznamenání převzal pan ředitel od hasičů z Ludíkova dárkový koš.

 

 

Print Friendly, PDF & Email