Fotosoutěž Hasičský objektiv 2008

Velitel okrsku SDH Benešov vyhlašuje Fotosoutěž „HASIČSKÝ OBJEKTIV 2008“

 

Téma soutěže

Soutěž je rozdělena do tří kategorií a to :

1. Zásahy, cvičení, školení a výcvik hasičů

2. Život na hasičské zbrojnici

3. Kulturní dění sboru (soutěže, oslavy, výročí, akce, spolupráce při požádání dětských dnů, různých závodů, tanečních zábav, apod.)

Na snímku musí být zachyceno jedno z těchto témat v úzké spojitosti s mateřským sborem dobrovolných hasičů nebo zásahové jednotky obce.

Odeslání fotografií

Každé SDH může do soutěže zaslat jen dvě fotografie do každé kategorie, tudíž celkem jen šest fotografií. Název fotografie (název souboru) bude obsahovat: název obce, číslo kategorie a pismeno ‚a‘ nebo ‚b‘ pro odlišení dvou fotografií v jedné kategorii. Tedy např. „benesov1a“ a „benesov1b“ pro dvě fotky z první kategorie.

Soutěžní fotografie zasílejte na e-mailovou adresu fotosoutez (zavináč) sdhsuchy (tečka) org. Po doručení Vám bude zasláno zpět potvrzení o přijetí a zařazení do soutěže. Na stejnou adresu můžete směřovat i technické či jiné dotazy.

Velikost snímku

Minimální velikost zaslané fotografie je 1024×768 pixelů. Formát fotografie musí být JPG. Větší soubory, nebo fotografie neodpovídajících rozměrů, budou zmenšeny a upraveny naším ochočeným robotem.

Název a věcný popis

Danou fotografii, tedy například zásah, výcvik či společenskou akci popište. Vítáme i zábavné komentáře. Uvítáme i zveřejnění autora fotografie (není však podmínkou, protože fotografie budou prezentovat sbor, nikoliv jednotlivce). Dobře popsaná fotografie je poloviční úspěch. Popisu fotografie by měl být pravdivý a pokud možno ověřitelný.

Průběh soutěže

Soutěže bude probíhat od 15. září do 15. listopadu. O vítězích kategorií společně rozhodne komise složená z odborné poroty (Milan Tlamka, Radek Ošlejšek, Pavol Herda, František Nečas a Jan Paděra). Na závěr vybere odborná porota celkového vítěze soutěže tedy vítězné SDH, kterému bude předána nějaká malá cena (snad něco seženem :-). Vyhlašovatel soutěže si vyhrazuje právo nepřijmout nevhodné fotografie (kvalitou, tématem, vulgární apod.).

Použití fotografií

Účastník souhlasí s trvalým nevýhradním použitím zaslaných fotografií organizátorem fotosoutěže za účelem další propagace soutěže, použití do prezentací sborů a okrsku, uveřejněním na veřejných webech a podobně. Fotografie budou dále uveřejněny v chystané ročence za rok 2008 okrsku SDH Benešov.

 

 

 

Věříme, že i vy se do soutěže připojíte a budete mít zájem prezentovat touto formů Sdružení dobrovolných hasičů vaší obce.

Za organizační skupinu

Milan TLAMKA
Velitel SDH okrsku Benešov

Print Friendly, PDF & Email

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *