Tábor mladých hasičů – Svojanov 2021

Po roční pauze způsobené Covidem se letos mladí hasiči vrátili do Svojanova. Letní tábor proběhl 2. – 6. července 2021. Páteční odjezd ze Suchého byl naplánovaný tak, abychom na místo dorazili na oběd. Po zabydlení jsme prozkoumali okolí a vyrazili na procházku k hradu Svojanov. Od minula se nic nezměnilo, hrad je pořád na kopci. Sportovní program, konkrétně… Více »

Činnost jednotky: Likvidace vosího hnízda

Ve středu 14. července 2021 vyjela jednotka na žádost místního obyvatele likvidaci vosího hnízda. Hnízdo zlikvidováno pomocí spreje na hubení hmyzu. Poté odstraněno. Podrobnosti o zásahu: Typ: Ostatní pomoc – Likvidace vosího hnízda Ohlášení jednotce: 19:00 hod. Výjezd jednotky: 19:00 hod. Návrat na základnu: 19:30 hod. Počet zasahujících členů JSDH Suchý: 1+3 Zasahující technika: DA L1Z Ford Transit (JSDH Suchý) Pozn.:… Více »

Výjezd: Likvidace následků tornáda (II)

Ve čtvrtek 8. července 2021 byla naše jednotka v brzkých ranních hodinách povolána Krajským operačním a informačních střediskem k likvidaci následků mimořádné události – tornáda, které zasáhlo ve čtvrtek večer 24.6. obce na Břeclavsku a Hodonínsku. Naše technika se šesti členy jednotky byla již podruhé vyslána do obce Hrušky. Na místě jsme prováděli demoliční a úklidové práce. Podmínky byly… Více »

Výjezd: Likvidace následků tornáda

V pondělí 28. června 2021 byla naše jednotka v brzkých ranních hodinách povolána Krajským operačním a informačních střediskem k likvidaci následků mimořádné události – tornáda, které zasáhlo ve čtvrtek večer 24.6. obce na Břeclavsku a Hodonínsku. Naše technika s devíti členy jednotky byla vyslána do obce Hrušky. Spolu s dalšími asi 450 hasiči, vojáky a dobrovolníky jsme po… Více »

Výzva pro členy SDH Suchý: Případná pomoc

Sbory dobrovolných hasičů Jihomoravského kraje byly osloveny s žádostí o přípravu na případnou pomoc oblastem postiženým tornádem. Tato pomoc může ale nemusí být nakonec realizována – bude záležet na dalších okolnostech. Stejně tak není jasná přesná forma pomoci. Abychom byli připraveni, vyzýváme tímto členy SDH Suchý, kteří jsou ochotni osobně se na pomoci podílet, aby se nahlásili starostovi… Více »