Dva naši členové získali odbornost Hasič II. stupně

V souvislosti s plánem odborné přípravy jednotek SDH okrsku Benešov na rok 2011 proběhla v minulých týdnech školení a přípravy na vykonání zkoušek odbornosti Hasič II. a III. stupně. K získání odbornosti se přihlásili členové jednotek SDH obcí Okrouhlá, Benešov, Žďárná, Suchý, Velenov, Valchov, Ludíkov, Vratíkov a Boskovice, celkem na 5 desítek hasičů.

Pro ujednocení náhledu na problematická témata velitel oksku SDH Benešov uspořádal několik školení, kde byly rozebrány například zásady velení u zásahu, technické prostředky používané v PO, dokumentace vedená v jednotkách, speciální zásahy, a všeobecně základní pravidla organizačního, ale také operačního řízení. Nedílnou součástí školení se také stal praktický výcvik s radiostanicem a s hadicemi dle pravidel uvedených ve Cvičebním řádu jednotek PO.

Školení se zúčastnili i dva zástupci SDH Suchý, konkrétně Martin Látal a Květoslav Vybíhal ml. Protože oba již dříve získali odbornost III. stupně, nyní usilovali o stupeň druhý. Oba uspěli. Gratulujeme.

— zdroj: SDH Okrouhlá

Print Friendly, PDF & Email