Dny otevřených dveří u hasičů

V plejádě akcí ke svátku patrona hasičů sv. Floriána na jižní Moravě nebudou chybět ani dny otevřených dveří v požárních stanicích.

  • V sobotu 5. května se na stanicích Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje v Blansku, Boskovicích a Kunštátě uskuteční den otevřených dveří. Zájemcům z řad veřejnosti bude v době od 9.00 do 15.00 hodin umožněna prohlídka stanic a techniky s odborným výkladem. 
  • V neděli 6. května bude veřejnosti přístupná požární stanice profesionálních hasičů na Tesařově náměstí v Ivančicích na Brněnsku. Hasičská vozidla a další techniku i výbavu stanice si mohou návštěvníci prohlédnout od 8.30 do 18 hodin. Návštěvníci zblízka uvidí také zásahovou výstroj a výzbroj hasiče.
  • V Brně se dny otevřených dveří v centrální požární stanici v Lidické ulici uskuteční v závěru května a budou součástí doprovodného programu tradičního festivalu Brno – město uprostřed Evropy. Návštěvníci mohou na stanici zavítat od pátku 25. května do neděle 27. května. Největší požární stanice v kraji bude pro zájemce přístupná vždy od 9 do 16 hodin. Malí i velcí návštěvníci uvidí hasičské cisterny i speciální, například výškovou techniku, zázemí stanice i výstroj a výzbroj hasičů.

 

Print Friendly, PDF & Email